DARMOWA wysyłka w 24h
14 dni na zwrot

Idealne sukienki dla druhen - jak je wybrać?

Dnia: Komentarzy: 0 Wyświetleń: 224

Druhny to jedne z najważniejszych osób na ślubie. To one pomagają pannie młodej odciążając ją nieco podczas tego ważnego wydarzenia. Do obowiązku druhny nie należy jedynie bycie świadkową, ale również pomoc w różnych drobnych czynnościach, takich jak przytrzymanie welonu, bukietu kwiatów, towarzyszenie pannie młodej w sesji zdjęciowej czy zabawianie gości. Z tego względu wybór odpowiedniej kreacji dla druhny nie jest łatwym zadaniem. Czym się kierować przy wyborze sukienki dla druhen i jak nie popełnić gafy?

Jak uniknąć faux pas?

Wpadka na weselu przyjaciółki czy siostry jest jedną z najbardziej niepożądanych sytuacji, która może niekorzystnie rzutować na relacje z bliską Ci osobą. Dlatego też, przy poszukiwaniach idealnej sukienki, pamiętaj, o kilku kwestiach. Po pierwsze, na ślubie tylko jedna kobieta ma prawo wystąpić w bieli. Pojawienie się w białej sukience z pewnością będzie odczytane jako próba odwrócenia uwagi od panny młodej. Wysoce niestosowne jest również włożenie sukienki w kolorze czarnym czy ecru (ten zbliżony do bieli odcień również zarezerwowany jest dla panny młodej). Wpadką z pewnością będzie również zbyt skąpa czy wyzywająca sukienka.

Dobór odpowiedniej sukienki dla druhny

Przed zakupem sukienki, najlepiej by świadkowa skonsultowała się z przyszłą panną młodą. Kobiety zwykle mają dość wyraźną wizję swojego ślubu, dlatego by uniknąć nieporozumień i zapewnić spójny i piękny widok na ślubnych zdjęciach, warto dopasować styl kreacji do sukni panny młodej. Romantyczną uroczystość podkreślą rozkloszowane, tiulowe sukienki, zaś elegancką długie, klasyczne suknie o prostym kroju.

W modzie ślubnej, dla druhen zwykle wybiera się delikatne, pastelowe kolory (zwykle róż czy tzw. baby blue). W wersji eleganckiej świetnie sprawdzi się suknia Glow w odcieniu pudrowego różu, w romantycznej sukienka koronkowa Rosie, a w barokowej – kreacja Cleo o dopasowanym kroju, również zdobiona koronką.

Warto również pamiętać o wygodzie. Sukienka dla druhny nie powinna w żaden sposób krępować jej ruchów. Towarzyszenie i pomoc pannie młodej nie sprzyja sukienkom nadmiernie opiętym i ograniczającym ruchy. Wybór kreacji w wersji mini również może znacząco obniżyć komfort druhny.

Komentarze

Zostaw swój komentarz